Kurumsal

TARİHÇEMİZ

1987 yılından itibaren Bilfen Dershanesi olarak Bursa’da eğitim faaliyetlerine devam eden kurumlarımızın 2015-2016 öğretim yılında yürürlüğe giren dershanelerin dönüşüm sürecinden sonra kurucularımız Batıkent Eğitim Kurumları çatısı altında birleşerek Batıkent Temel Lisesi, Batıkent Anadolu Lisesi ve Batıkent Etüt Merkezlerini kurdular.

Eğitim sisteminin gereksinimlerini yerine getirmekle birlikte, ülkemize iyi bir nesil yetiştirme bilincinde olan kurucularımız; öğrencilerini Türk Milli Eğitimine bağlı, Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkan, ülkesini ve vatanını seven, araştırmacı ve modern eğitim anlayışına uygun bir eğitim öğretim sistemini uygulamak üzere bu yola çıktı.

MİSYONUMUZ

Tüm öğrencilerimizin bireysel ilgi ve yeteneklerini dikkate alarak, akademik başarılarına katkı sağlamayı, üniversite ve meslek seçimlerini doğru yapmalarını,kültürlü, bilgili ,becerikli ve özgüven sahibi olmalarını,çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kurabilmelerini, Atatürk İlke ve İnkılaplarıyla ,milli değerlere bağlı olmalarını,olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini,gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini,liderlik özelliklerinin yanı sıra işbirliği ve ekip çalışmalarına yakın bireyler olmalarını sağlamaktır.

VİZYONUMUZ

Kısa vadede Bursa’nın en iyi okulları arasına girebilmek, uzun vadede ise Türkiye’de iyi bir eğitim markası olabilmek. 

” Öğretmenler! Yeni nesli, cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle orantılı bulunacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister! Yeni nesli, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir… Sizin başarınız, Cumhuriyetin başarısı olacaktır “

                                                                             GAZİ M. KEMAL ATATÜRK

Erken Kayıt Avantajları İçin Ön Kayıt Formunu Doldurunuz...